Zamki baskwilowe i rozporowe

Zamki baskwilowe są doskonałym rozwiązaniem w sytuacji, gdy niezwykle ważne jest zachowanie bezpieczeństwa pewnych przestrzeni czy przedmiotów. Za sprawą kilku stopni zabezpieczenia przedmioty zyskują dodatkową ochronę. Stanowi to doskonałą propozycję w przypadku przechowywania dokumentów z wrażliwymi danymi czy niebezpiecznych obiektów w taki sposób, aby dzieci nie miały do nich dostępu. Doskonała jakość sprawia, że ochrona jest jeszcze lepsza, a zamek będzie mógł być wykorzystywany przez długi czas.

Zamek baskwilowy
obrazek prezentujacy

Czym jest zamek meblowy baskwilowy?

Zamek baskwilowy to doskonałe rozwiązanie, gdy sytuacja wymaga zabezpieczenia pewnych przedmiotów przed dostępem osób trzecich. Niezbędne jest, aby zabezpieczenie to odpowiednio przylegało do konstrukcji frontów np. szafy. Najlepsze działanie zamka baskwilowego obserwuje się w przypadku wysokich szaf. Mechanizm ten jest odporny na uszkodzenia, co gwarantuje wysoki poziom ochrony. Zamki tego typu są trwałe, dlatego z pewnością ich działanie będzie skuteczne przez długi czas. Łatwość użycia jest dodatkowych atutem.

Zamek rozporowy - konstrukcja

Zamek rozporowy opiera się na konstrukcji, w której zastosowane zostały zróżnicowane rozwiązania w trosce o ochronę zabezpieczanych przedmiotów. To 3-punktowy mechanizm, który doskonale sprawdza się w takich miejscach do przechowywania, gdzie nie występują inne zabezpieczenia bądź te wykorzystywane dotychczas nie funkcjonują w prawidłowy sposób. Zamki powstają z najlepszej jakości materiałów, co ma wpływ na ich późniejszą funkcjonalność. Staranne wykonanie sprawia, że problemy natury mechanicznej podczas użytkowania właściwie nie występują.

Zamek baskwilowy - skuteczność

Zamki baskwilowe są bardzo chętnie wybierane. Biorąc pod uwagę skuteczność ich działania, taki stan rzeczy jest uzasadniony. Wykonanie z wysokiej jakości materiałów, a także odpowiednia dbałość o detale czynią te zamki doskonałym rozwiązaniem w celu zabezpieczenia przedmiotów przed kradzieżą czy trafieniem w ręce dziecka. Istotne jest odpowiednie dopasowanie zamka do powierzchni szafy, aby uzyskać jak najlepszą skuteczność w działaniu. Dobrze dostosowany zamek to pewność zabezpieczonych przedmiotów.